Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami?

Zmarszczki pod oczami

To nie jest problem jak za mrugnięciem oka. Co więcej – spędza nam sen z powiek! 🙂 To, że oczy odgrywają dużą rolę wizualną – to wiemy. Wpływają na ogólną ocenę naszego wyglądu na PIERWSZY RZUT OKA 🙂 Tyle powiedzeń z naszym głównym bohaterem – okiem – a tak ciężko zadbać o jego prawidłową pielęgnację. No właśnie – czy ciężko zadbać o pielęgnację oczu, aby były godnym zwierciadłem naszej duszy..? 🙂

Czym są zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki pod oczami to uśmiech, szczęście, radość! Można byłoby patrzeć na ten problem od tej strony i w sumie głowa byłaby lżejsza o zmartwienia. Niepotrzebnie zmarszczki kojarzymy tylko z upływem czasu, choć przyznam – tak, jest to oznaka tykającego zegara. 

Miejsce pod oczami jest specyficzne – bardzo cienka skóra ma pół milimetra (!) i jest  podatna na uszkodzenia. Powoduje to regularne powstawanie wspomnianych wcześniej zmarszczek radości – czyli zmarszczek mimicznych. 

Drugi rodzaj zmarszczek – te “gorsze” 🙂 – to efekt utraty elastyny i kolagenu. Cienka i wrażliwa skóra pod oczami szybciej traci wodę, przez co też dużo szybciej widoczne stają się różne zagniecenia i zmarszczenia. 

Specyficzna ta nasza skóra, nie ukryje przed światem nic, co zbędne. Jednak czy znając źródło pochodzenia naszego problemu, moglibyśmy temu zapobiec?

Przyczyny powstawania zmarszczek pod oczami

Pierwsze zmarszczki pod oczami występują u różnych osób w różnym czasie. Odpowiedzialna jest za to genetyka, rodzaj stosowanej pielęgnacji, tryb życia i mimika, z którą żyjemy na co dzień. 

Do worka “tryb życia” mogę wrzucić wiele haseł, z którymi każdy z nas rozliczy się indywidualnie 🙂 Poniżej przedstawiam listę największych przewinień:

-mała ilość snu

– stres

– spędzanie dużo czasu przed komputerem

-dieta

-palenie papierosów

-alkohol

-źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji

-przebywanie w źle oświetlonych pomieszczeniach

Tempo życia znacznie wpływa na stan naszej skóry – o czym piszę regularnie na blogu. Skóra wokół oczu wymaga szczególnej uwagi, ze względu na jej cienką budowę. Na niektóre przyczyny powstawania zmarszczek wpływu nie mamy (genetyka, budowa skóry), jednak z większością znamy się bardzo dobrze 🙂 Warto zwrócić na nie uwagę robiąc np. czwarty wieczór seansu filmowego do późnych godzin nocnych…:)

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami? 

Redukcja zmarszczek pod oczami wymaga cierpliwości. Najlepiej ze zmarszczkami walczyć zanim…się pojawią! Odpowiednie nawilżenie, ochrona przed słońcem to działania, które warto stosować. Oczywiście przy całkowitym braku mrużenia oczu jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się zmarszczek dopiero około 60 roku życia…ale ta porada raczej jest z przymrużeniem oka 🙂

Zimne okłady to bardzo dobry sposób na oko. W duecie z zabiegiem masażu na olejku (np. arganowym) sprawi, że skóra w tych okolicach będzie sprężysta i bardziej nawilżona.

Krem pod oczy lub inne kosmetyki pielęgnacyjne na okolice oczu muszą zawierać konkretne składniki, aby móc mówić o skutecznym działaniu. Witamina C, Retinol oraz kwas hialuronowy są na szczycie tej listy. Ich obecność w kosmetykach sprawi, że zmarszczki będą wygładzone, a nawet zahamują proces powstawania nowych.

Sen – o magicznym jego działaniu pisałam już na blogu. Pisałam również o wpływie pozycji do spania na zmarszczki na twarzy, warto sobie o tym przypomnieć w kontekście naszych pięknych oczu 🙂 (https://vizagojoga.pl/zmarszczki-senne-jak-spac-zeby-ich-nie-miec/)

Wachlarz zabiegów pod oczy jest szeroki. Każdy indywidualnie powinien ocenić czy chciałaby się nim powachlować. 🙂 Oferta zabiegów jest dość kosztowna, a obiecujące efekty sprawiają, że decydują się na nie osoby, które walczą ze zmarszczkami głębokimi, na które nie działały już inne sposoby.

Zamknij oczy, pomyśl o błękitnej wodzie, złotym piasku i braku obowiązków. Jeśli robi Ci się lepiej to nie przestawaj. Zmarszczki poczekają, one są sprawiedliwe i prędzej czy później dotkną każdego z nas. Warto z nimi nauczyć się żyć i je akceptować. Pamiętaj o sobie, pielęgnacji i dobrym życiu…wracajmy zatem do tego złotego piasku… 🙂

Facebook
LinkedIn

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *