NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Oczyszczanie Skóry Olejem (OCM)

Jestem ogromną fanką używania olejków lub olejów roślinnych, naturalnych, certyfikowanych, do wszystkiego. Specjalnymi olejkami wykonuję praktycznie codziennie masaże. Najróżniejsze oleje również spożywam. Olejkami lub olejami roślinnymi czyszczę także twarz.

Na pewno słyszałyście o technice oczyszczania twarzy olejami/olejkami. Choć wydawać się to może abstrakcyjne. Zmywać zanieczyszczenia z twarzy tłustym płynem? Serio? I ma to niby nawet pomagać skórze trądzikowej? Problematycznej? Uwierzcie mi – to naprawdę działa!

Jesteśmy przyzwyczajeni do oczyszczania twarzy żelami, płynami, mydłami, peelingami. Stosowanie tego typu tradycyjnych kosmetyków wydaje nam się całkowicie naturalne. Ale olej?

A tymczasem olej działa na zasadzie chemicznej – olej rozpuszcza olej, co w praktyce oznacza, że olej delikatnie, ale bardzo skutecznie oczyszcza skórę z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, makijażu, cząsteczek smogu… W przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków nie naruszamy przy tym hydrolipidowej warstwy skóry oraz nie zaburzamy jej prawidłowego pH.

Używając tradycyjnych kosmetyków często usuwamy również sebum, czyli naturalną warstwę ochronną: antybakteryjną i przeciwgrzybiczą.  Reakcją obronną naszej skóry jest zdwojona produkcja sebum, co prowadzi do pogorszenia stanu cery…przez co sięgamy po jeszcze mocniejsze kosmetyki i…kółko się zamyka.

Dlatego warto korzystać z dobrodziejstwa oleju, który nie tylko oczyszcza, ale i nie narusza warstwy ochronnej skóry.

Na początek – jaki olej wybrać? Poniżej znajdziecie wykaz olei roślinnych, które możecie dobrać do swojej cery:

 Cera sucha i dojrzała (najlepszym wyborem są oleje nieschnące):
– olej arganowy
– olej z awokado
– olej z pestek moreli
– olej ze słodkich migdałów
– olej makadamia
– olej kokosowy
– olej z pestek dyni
– olej z orzecha laskowego
– olej z kiełków pszenicy
– oliwa z oliwek

Cera normalna (należy sięgnąć po oleje półschnące):
– olej arganowy
– olej z pestek winogron
– olej lniany
– olej z pestek granatu
– olej z pestek moreli
– olej ze słodkich migdałów
– olej sezamowy

Cera mieszana, tłusta, ze skłonnością do trądziku (warto wybrać oleje schnące):
– olej z ogórecznika
– olej z czarnuszki
– olej konopny
– olej lniany
– olej z pestek malin
– olej z pachnostki
– olej z pestek dyni
– olej z tamanu
– olej jojoba
– olej z wiesiołka
– olej z rokitnika.

Olejowanie krok po roku:

  1. Przygotuj miskę z ciepłą wodą, wybrany olej roślinny lub specjalny olejek wzbogacony o olejki eteryczne. Ja używam zamiennie: Citrus Charge i Floral Flow:

NAJCENNIEJSZE OLEJKI DO MASAŻU TWARZY, SZYI I DEKOLTU

  1. Nanieś olejek w zagłębienie dłoni, rozgrzej go intensywnie pocierając dłoń o dłoń i wmasuj olejek w skórę, wykonując delikatne, koliste ruchy;
  2. Następnie zamocz w ciepłej wodzie ręczniczek i przyłóż go do twarzy. Nie pocieraj.(Ciepło rozszerza pory i pozwala olejkowi wniknąć w głąb skóry).
  3. Ręcznik wypłucz w ciepłej wodzie i powtórz czynność z przykładaniem ręcznika do twarzy 2-3 razy.
  4. Następnie zamocz ręczniczek w zimnej wodzie i delikatnie wytrzyj nim twarz.
  5. Jeśli odczuwasz potrzebę, możesz dodatkowo przemyć twarz delikatnym żelem. Jeśli nie, przetrzyj twarz tonikiem lub hydrolatem. Na oczyszczoną twarz nałóż krem.

Kiedy możesz spodziewać się efektów?

Nie zdziw się, jeśli po kilku razach olejowania na Twojej twarzy pojawią się wypryski – olej wyciąga zanieczyszczenia z głębokich głębin Twojej skóry. To normalne😉

Pozytywne efekty w postaci odżywionej, ujędrnionej i nawilżonej skóry możesz zauważyć już po kilku dniach (około tygodnia). Na prawdziwe i wręcz spektakularne efekty należy poczekać około miesiąca.

Zauważysz wówczas:

– wyraźnie oczyszczoną skórę, zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie zaskórników,  odetkanie porów;

– odżywienie i nawilżenie skóry;

– wygładzenie i  uelastycznienie;

– zmniejszenie przebarwień;

– wyregulowanie poziomu sebum w przypadku tłustej cery;

– relaks i odprężenie 😊

Pamiętaj aby wybierać oleje nierafinowane, certyfikowane. Warto zapłacić ciut więcej aby mieć pewność, ze dostarczasz skórze najlepszych składników. Z czasem możesz zacząć używać olejków wzbogaconych olejkami eterycznymi. Dadzą one skórze bogactwo odżywczych składników, a przyjemna aromaterapia dodatkowo Cię odpręży.

 Do dzieła!

VizagoJoga

 




Komentarze

3 odpowiedzi na „Oczyszczanie Skóry Olejem (OCM)”

  1. Awatar Beata

    Czy można tak oczyszczać twarz codziennie?

    1. Oczywiście! 🙂 Skóra będzie bardzo wdzięczna! 🙂

  2. Awatar kasia.szymanska001
    kasia.szymanska001

    🙂 Oczyszczanie skóry olejem to jest coś absolutnie genialnego. Nigdy bym na to nie wpadła, chemia to nigdy nie była moja bajka, podobnie jak inne nauki ścisłe 😉 Tym niemniej nareszcie jestem usatysfakcjonowana z mycia twarzy i jej pielęgnacji olejem. Skóra jest wdzięczna, zmarszczki się wygładzają, cera jest coraz bardziej promienna <3

Dodaj komentarz