NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Masaż Gua Sha

Kategorie:
Masaż Gua Sha

Choć na Zachodzie stosunkowo niedawno dowiedzieliśmy się o kamieniach do masażu Gua Sha, metoda ta jest stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat. Głównym celem stosowania specjalnych kamieni do masażu było leczenie najróżniejszych schorzeń.

GuaSha to połączenie dwóch słów GUA oznacza skrobanie, a Sha oznacza czerwony ślad jaki zostawia po potarciu kamień. Masaż Gua Sha nie jest trudny, ale wymaga cierpliwości i poświęcenia sobie chwili czasu. Różowy kwarc, to kamień szlachetny, uważany za symbol piękna, wdzięku i długowieczności. Tysiące lat temu cesarzowa Chin używała kamieni do masażu, aby zachować młodzieńczy wygląd i blask skóry.

Uważa się, że działanie terapeutyczne masażu spowodowane jest pobudzaniem przypływu krwi i limfy, zmniejszając zastoje krwi oraz limfy i aktywując odpowiedź immunologiczną.

Okazało się także, że masaże kamieniami szlachetnymi mają nie tylko oddziaływanie terapeutyczne, ale również przepięknie wpływają na wygląd naszej skóry i twarzy. Systematyczne stosowanie Gua Sha prowadzi do poprawy przepływu krwi i lepszego drenażu limfatycznego, a także do rozluźnienia mięśni twarzy, co sprzyja znacznej poprawie naszego zdrowia i wyglądu, w tym:

– poprawie poziomu nawodnienia

– zmniejszeniu ilości wyprysków

– polepsza krążenie krwi, zapewniając naturalny i zdrowy blask skóry

– likwiduje drobne zmarszczki i spłyca te głębsze

– łagodzi napięcie twarzy i zwiększa elastyczność skóry

– zmniejsza obrzęki, worki i cienie wokół oczu

– pomaga w lepszym wchłanianiu się olejków i kosmetyków pielęgnacyjnych

Warto pamiętać o tym, że płytką można nie tylko masować twarz i szyję. Z powodzeniem możemy poddać działaniu tego masażu również ramiona, plecy, pośladki i nogi. Celem jest tu ujędrnienie skóry oraz zmniejszenie opuchlizny. Dowolnie stosowany ucisk (lekki lub bardziej intensywny) pozwala rozbić energię chi, co prowadzi do zmniejszenia stanów zapalnych oraz rozluźnienia mięśni. Masaż stosowany jest również w leczeniu chronicznego bólu.  Dodatkowo pocieranie wzmaga wzrost nowych komórek, dzięki czemu zapewnia działanie odmładzające.

Po masażu nie powinno się kąpać ani nakładać na ciało kosmetyków.

Przed wykonaniem masażu dokładnie umyj twarz, a także umyj/zdezynfekuj kamień. Aby dodać element krioterapii możesz przed masażem zanurzyć go na chwilę w wodzie z lodem – kamień będzie wówczas przyjemnie chłodny.

Bardzo ważne, aby przed wykonaniem masażu nawilżyć skórę ulubionym olejkiem.

Przeciwskazania:

– wszelkie uszkodzenia skóry

– pieprzyki, przecięcia, siniaki

– rozległe zmiany trądzikowe

– trądzik różowaty

Technikę wykonania masażu znajdziecie poniżej w filmiku na kanale YT.

Kamień wraz z instrukcją oraz mapką twarzy wraz z woreczkiem lnianym zakupicie w Sklepie VizagoJoga 😊

 
Komentarze

6 odpowiedzi na „Masaż Gua Sha”

    1. Cieszę się, że się podoba:) Ściskam!

  1. Podoba mi sie to co przedstawiasz

    1. Dziękuję:) Bardzo się cieszę;) Ściskam i życzę powodzenia!

  2. Awatar Marta

    Czy ten masaż wykonywany regularnie może poprawić rysy twarzy?

    1. Oczywiście! Systematyczna praca na pewno przyniesie pożądane rezultaty.

Dodaj komentarz