Gładkie czoło

 Zmarszczki na czole to jedne z najmniej estetycznych i najbardziej rzucających się w oczy zmarszczek. Najczęściej mają charakter mimiczny. Przyjmują postać linii poziomych, powstających w górnej części czoła. Początkowo płytkie i słabo widoczne, z czasem ulegają pogłębieniu, dając nieestetyczny wygląd.

Za powstawanie zmarszczek na czole odpowiedzialnych jest kilka czynników. Niekiedy dziedziczymy je po prostu po rodzicach i dziadkach, ale także sami możemy sprzyjać ich powstawanie np. narażając skórę na niesprzyjające warunki atmosferyczne, opalanie, palenie tytoniu, a także nagminne przebywanie w zadymionych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Dodajmy do tego używanie niewłaściwych kosmetyków oraz słabe nawilżanie skóry i proszę bardzo –  zmarszczki będą powstawać z większą intensywnością.

Kolejnym powodem powstawania zmarszczek na czole jest mimika. Są ludzie, a nawet całe nacje, które skąpo używają mimiki czoła, jak na przykład Japończycy, natomiast mieszkańcy krajów zachodnich w bogaty sposób wyrażają swoje emocje podczas rozmowy, pracy czy nawet czytania książki. Znana nam jest ekspresyjna mimika czoła kiedy jesteśmy zdziwieni, przestraszeni, nadwyraz zamyśleni lub baaardzo źli. Widzisz to? Spójrz w lustro, popracuj czołem, zobacz w którym momencie powstają zmarszczki. Zapamiętaj ten moment i unikaj go w przyszłości. Jest to najprostsza prewencja powstawania zmarszczek lub ich pogłębiania.

A teraz kilka ćwiczeń mających na celu zapobiegnięcie powstawania zmarszczek lub w przypadku jeśli takowe już się pojawiły – spłycenie ich.

Do dzieła!

VizagoJoga

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *