Gładkie czoło

 Zmarszczki na czole to jedne z najmniej estetycznych i najbardziej rzucających się w oczy zmarszczek. Najczęściej mają charakter mimiczny. Przyjmują postać linii poziomych, powstających w górnej części czoła. Początkowo płytkie i słabo widoczne, z czasem ulegają pogłębieniu, dając nieestetyczny wygląd.

Za powstawanie zmarszczek na czole odpowiedzialnych jest kilka czynników. Niekiedy dziedziczymy je po prostu po rodzicach i dziadkach, ale także sami możemy sprzyjać ich powstawanie np. narażając skórę na niesprzyjające warunki atmosferyczne, opalanie, palenie tytoniu, a także nagminne przebywanie w zadymionych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Dodajmy do tego używanie niewłaściwych kosmetyków oraz słabe nawilżanie skóry i proszę bardzo –  zmarszczki będą powstawać z większą intensywnością.

Kolejnym powodem powstawania zmarszczek na czole jest mimika. Są ludzie, a nawet całe nacje, które skąpo używają mimiki czoła, jak na przykład Japończycy, natomiast mieszkańcy krajów zachodnich w bogaty sposób wyrażają swoje emocje podczas rozmowy, pracy czy nawet czytania książki. Znana nam jest ekspresyjna mimika czoła kiedy jesteśmy zdziwieni, przestraszeni, nadwyraz zamyśleni lub baaardzo źli. Widzisz to? Spójrz w lustro, popracuj czołem, zobacz w którym momencie powstają zmarszczki. Zapamiętaj ten moment i unikaj go w przyszłości. Jest to najprostsza prewencja powstawania zmarszczek lub ich pogłębiania.

A teraz kilka ćwiczeń mających na celu zapobiegnięcie powstawania zmarszczek lub w przypadku jeśli takowe już się pojawiły – spłycenie ich.

Do dzieła!

VizagoJoga

Facebook
LinkedIn
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *