Akupresura twarzy

AKUPRESURA TWARZY

Akupresura twarzy na zmarszczki

Akupresura to starożytny chiński oraz indyjski system wywierania nacisku na określone punkty na ciele i twarzy. Odpowiedni nacisk wskazanych punktów może wywierać ogromne korzyści. Akupresura znana i praktykowana jest od ponad 2000 lat, a fakt, że jest ona wciąż w użyciu, świadczy o jej skuteczności w leczeniu najróżniejszych chorób i chronicznego bólu.

Akupresura jest zasadniczo metodą wysyłania do ciała sygnału (za pomocą nacisku lub przy użyciu igieł), aby „włączyło” ono swoje własne mechanizmy samoleczenia i regulacji.

Nasza energia witalna „Qi” krąży w ciele poprzez naturalne ścieżki zwane meridianami. Zablokowanie tego przepływu lub brak równowagi w Yin i Yang może prowadzić do różnych chorób, również umysłowych. Akupresura pomaga korygować zaburzenia równowagi funkcjonalnej, przywracając ciału i duszy stan dobrego samopoczucia.

Niektóre punkty akupresury są łatwe do zlokalizowania, zwłaszcza, że wiele z nich umiejscowionych jest w „przerwach” między kośćmi, ścięgnami lub więzadłami. Zaznaczam jednak, że czasem znalezienie tych punktów nacisku może zająć trochę czasu. Mając to na uwadze, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcją i przeznacz dużo czasu na udoskonalanie techniki.

Akupresura twarzy – korzyści

– polepsza cyrkulację krwi, dotleniając dany obszar, dzięki czemu twarz nabiera pięknego blasku oraz wygląda na bardziej zrelaksowaną;

– porusza układ limfatyczny, który usuwa toksyny, dzięki czemu zmniejsza się opuchlizna na twarzy, worki pod oczami oraz znika ziemisty kolor skóry;

– rozluźnia napięcia mięśni w danym obszarze, co pomaga zredukować zmarszczki mimiczne;

– stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczne, a linie i zmarszczki zostają zredukowane;

– uwalnia blokady energetyczne. Korzystnie wpływa na swobodny przepływ subtelnej „energii”, zwanej „chi” lub „praną”. Korzyści z tego płynące widoczne są nie tylko na twarzy, ale również odczuwalne na ciele i umyśle. Jest to trudno mierzalne, jednak można opisać je jako uczucie „dobrego samopoczucia” lub „rozjaśnienia”.

Akupresura twarzy – jak wykonać?

Każdy z wymienionych punktów uciskamy palcem wskazującym (lub palcami wskazującymi) od 20-50 sekund. Zacznij od delikatnego nacisku następnie stopniowo go zwiększaj. Postaraj się wyczuć puls. Ale nie martw się, jeśli na początku go nie wyczujesz. Oznacza to, że subtelna energia nie płynie swobodnie i jest nad czym popracować😉

Następnie delikatnie, powoli, precyzyjnie masuj punkt zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara przez 20 sek., po czym zmień kierunek na przeciwny do ruchu wskazówek zegara – również 20 sek.

Jeśli odczuwasz potrzebę, możesz powtórzyć cykl jeszcze 2x

Akupresura twarzy – punkty

  1. Między brwiami:

– wycisza umysł, zmniejsza bóle głowy, pomaga w bezsenności i stanach lękowych.

– pomaga zredukować lwią zmarszczkę.

  1. Nad środkową częścią łuku brwiowego

– pomaga w problemach z oczami, a także w bólach głowy (część czołowa) oraz migrenach;

– polepsza cyrkulację krwi w obszarze czoła;

– dzięki systematycznej akupresurze skóra wygląda jaśniej i zdrowiej.

  1. Tuż nad zewnętrzną częścią łuku brwiowego (skronie)

– pomaga zmniejszyć bóle głowy, stres i ból oczu;

– pomaga rozjaśnić skórę w danym obszarze poprzez zwiększenie cyrkulacji krwi.

  1. Na wewnętrznej części oczodołu

– pomaga w problemach z oczami, wszelkich podrażnieniach i ich zmęczeniu

– przeciwdziała zmęczeniu, bezsenności i bólom głowy.

– sprzyja naturalnemu oczyszczaniu poprzez pobudzenie układu limfatycznego, dzięki czemu zmniejszają się worki pod oczami oraz sińce.

*pełna akupresura twarzy na warsztatach stacjonarnych lub online

Akupresura jako samolecznictwo

Jeśli szukasz metody samoleczenia, która pomoże złagodzić ból, zmniejszyć stres i poprawić samopoczucie, jak najbardziej rozważ akupresure. Chociaż praktyka ta może pomóc w przypadku drobnych dolegliwości, zawsze należy najpierw skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz poważniejsze problemy zdrowotne.

Dodatkowo, jeśli odczuwasz ból lub inny dyskomfort zrezygnuj z nacisku i skonsultuj się z wykwalifikowanym specjalistą od akupunktury w celu uzyskania dalszych informacji. Taki specjalista oceni, na których punktach należy skupić uwagę oraz nauczy Cię, jak lokalizować punkty i wywierać na nie nacisk.

Zapraszam na warsztaty stacjonarne lub online, na których wykonamy pełną akupresurę twarzy oraz otrzymasz ode mnie mapkę z punktami nacisku.

Do dzieła!

VizagoJoga

P.S. Z jogą Ci do twarzy!

Facebook
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *