NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Pielęgnacja Skóry Szyi i Dekoltu

pielęgnacja szyi i dekoltu

Szyja = kobieta

Jeśli stwierdzenie “Mężczyzna jest głową, a kobieta szyją”, to Drogie Panie – mamy problem. O ile nie o znaczenie przenośne się tu rozchodzi, o tyle przesłanie dosłowne interesuje mnie tu najbardziej. Szyja jest widoczna, szyja lubi być w centrum uwagi, szyja dźwiga – nasze niedoskonałości dźwiga, Drogie Panie.

Dlaczego skóra szyi zdradza wiek?

Jeśli chcesz wiedzieć ile mam lat, spójrz na szyję – mogłabym podpisać się pod tym hasłem. Pielęgnacja szyi nie należy do codziennych rytuałów, co jest błędem. Zapominamy o szyi przy codziennym demakijażu czy nakładaniu kolejnych warstw kremów. Utarło się, że najważniejsza jest skóra twarzy, bo jest najbardziej widoczna. Nic bardziej mylnego. Skóra dłoni i szyi to obszar, który najbardziej zdradza nasz wiek. Wszelkie grzechy popełnione za dnia i nocy(!) mogą mieć reperkusje w postaci oznak starzenia się skóry na szyi.

Pielęgnacja dekoltu – robisz to? Prawda jest oczywista – zapominamy o tym co znajduje się poniżej brody, a czego w sukience wieczorowej ukryć nie można. Ile można chodzić w golfach? 🙂  Zmarszczki w tych partiach ciała to częsty widok, który świadczy o bardzo cienkiej skórze i braku elastyczności. Mniejsza zawartość kolagenu skutkuje szybszym starzeniem się skóry, co jest prostą drogą do uzyskania zmarszczek i zwiotczeń. 

Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu – mity i hity

Tak jak wszędzie – są różne teorie, które wskazują na poprawność w działaniu. Istnieje jednak jedna szkoła, której zalecenia się sprawdzają, to szkoła według prostych zasad 🙂

Aby mieć piękny dekolt i gładką skórę szyi trzeba pamiętać o czynnościach, które pozwolą na utrzymanie napięcia w tych obszarach. 

 1. Krem do twarzy to również krem na szyję i dekolt – to bardzo istotne. Pamiętajmy, że poniżej podbródka nadal mamy skórę, a pozostawienie jej na pastwę grawitacji i braku nawilżenia spowoduje nieciekawe skutki.
 2. Krem to jedno, masowanie to drugie – zawsze ku górze, a na dekolcie – na boki.
 3. Szyi należy się szacunek – nie traktuj jej szorstkimi spojrzeniem oraz potarciami ostrą gąbką.
 4. Zwiotczała skóra nie lubi peelingów, delikatna wersja tej pielęgnacji pobudza krążenie i dotleni skórę.
 5. Ciepło, zimno, ciepło, zimno…raczej zimno. Kostki lodu stosowane na dekolt wpłyną pozytywnie na ukrwienie.
 6. Kremy UV to “must have”, niezależnie od intensywności padających promieni słonecznych.
 7. Szyja lubi zimą być otulona. Pamiętaj, że skóra w tym miejscu również jak Ty nie lubi poliestru i lycry.

Masaże dobre na wszystko

Istnieją jeszcze inne sposoby na to jak odmłodzić szyję i uzyskać piękny dekolt. Oprócz szerokiego wachlarza wśród kremów i serum dostępnych na półkach w drogeriach, po raz kolejny z pomocą przychodzą nam masaże. Ponownie chwila relaksu przed lustrem we własnym domu da nie tylko satysfakcję z osiągniętych rezultatów, ale przede wszystkim – odprężenie i relaks. 

Mięśnie szyi istnieją, owszem 🙂 Biegną wzdłuż boków i nie są wspierane przez kości, w przeciwieństwie do mięśni twarzy. Poprzez brak ćwiczeń i mniejszą aktywność, mięśnie te mogą słabnąć, co za tym idzie – skóra na nich szybko wiotczeje i staje się pomarszczona. Jeśli zatem o masażach i ćwiczeniach jest mowa:

MASAŻE

Jak to zawsze w przypadku masaży jakiejkolwiek części ciała – konsekwencja i regularność to podstawa. Cykliczne seanse pomogą w usprawnieniu mięśni szyi, a delikatna skóra stanie się bardziej sprężysta. 

Poniżej przedstawiam cztery sposoby na szyję: 

 1. Klasyczny masaż – wykonywany opuszkami palców. Głaskanie od dekoltu po szyję, aż do żuchwy. Na końcu stosujemy rozcieranie ruchami okrężnymi.
 2. Ugniatanie – lekkie szczypanie
 3. Oklepywanie – delikatnie. Tak, żeby sąsiad się nie przestraszył 🙂
 4. Głaskanie – w celu uspokojenia pobudzonych komórek 

ĆWICZENIA

Powtórka z rozrywki, Drodzy Mili  – konsekwencja i regularność. Ćwiczenia na piękną szyję to trening mięśni, które muszą sobie radzić z bardzo małą przyczepnością do skóry. Jeśli ćwiczeń nie robimy, to niestety, ale dajemy pole do popisu pierwszym (oraz drugim, trzecim itd) zmarszczkom. Jeśli chcecie zacząć, podpowiadam jak to zrobić za pomocą krótkiego instruktażu TUTAJ

Najczęstsze błędy w pielęgnacji szyi i dekoltu

Wiem, nie można być idealną/idealnym. Popełniamy błędy, każdy, bez wyjątków.

Błędy pielęgnacyjne o tyle mogą dać o sobie znać, że zaszkodzą naszej skórze i zamiast spektakularnych efektów nabawiamy się problemów.

Przede wszystkim o skórę na całym ciele dbamy już od samego rana – dzięki posiłkom i napojom, jakie spożywamy. Działanie od wewnątrz jest bardzo istotne, a przetworzona żywność, cukier czy używki nie wpływają na skórę pozytywnie – nawet na tę na szyi i dekolcie.

Kremy z filtrem – powtarzam się, wiem, jednak jest to kluczowa rzecz, która chroni skórę szyi przed promieniowaniem słonecznym. Cienka skóra jest jeszcze bardziej podatna na plamy i przebarwienia, wiele nie trzeba, aby do tego doszło.

Nie traktujemy skóry szyi i dekoltu jako tę, która jest mniej ważna lub jaką tę, której nie widać. Niestety z wiekiem mogą ukazać się problemy, które latami chowaliśmy pod golfem…a przecież każdy golf w końcu trzeba zdjąć… 🙂

 
Komentarze

2 odpowiedzi na „Pielęgnacja Skóry Szyi i Dekoltu”

 1. Reportarz bardzo ciekawy.
  Od kiedy pamnietam zawsze pielegnuje skore szyi.
  A od dzis zaczynam masowac🙃🙂

  1. Bardzo się cieszę! wszyscy zapominamy o szyi i dekolcie, a przecież to o te części powinniśmy najbardziej dbać 🙂

Dodaj komentarz