NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Likwidujemy “chomiki”

Likwidujemy chomiki

Likwidujemy chomiki

Czy wiecie, że powyżej obojczyków znajduje się ponad 80 mięśni, w tym 42 mięśnie mimiczne, które tak samo jak mięśnie reszty ciała należy ćwiczyć, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Dlaczego więc z taką pasją uczęszczamy we wszelkiego typu zajęciach fitness, chodzimy na siłownie, a nawet praktykę jogi, skupiając całą uwagę na ujędrnianiu mięśni znajdujących się poniżej obojczyków, a zapominamy o mięśniach twarzy i szyi?

Co więcej, mięśnie te stanowią fenomen w stosunku do mięśni reszty ciała, ponieważ mają swoje przyczepy również w skórze. Dlatego kiedy mięsień słabnie, wiotczeje, traci swoją objętość ciągnie za sobą skórę i w ten sposób powstają zmarszczki, bruzdy i linie. Śmiało można stwierdzić, że mięśnie twarzy i szyi stanowią rusztowanie dla naszej skóry, o które musimy dbać i ciągle wzmacniać.

Przyczyny pojawiania się “chomików”

Za pojawianie się tzw. „Chomików” odpowiedzialne są , między innymi, słabnące mięśnie znajdujące się na twarzy. Szczególnie mięśnie jarzmowe, które jak „wstęgi” trzymają naszą twarz, owal na swoim miejscu.

Stres i zaciskanie szczęki powoduje również kurczenie się mięśni obniżających kąciki ust i mięśni obniżających wargi, co także sprzyja pojawianiu się „chomików”. Mięśnie te należy rozluźniać, nigdy nie wzmacniać.

Kolejną kwestią, dość problematyczną, są migrujące poduszeczki tłuszczowe. Z wiekiem nie tylko się kurczą, przez co nasze buzie stają się szczuplejsze, ale również, pod wpływem grawitacji wędrują w dół wypełniając obszar twarzy przy żuchwie i zarysowując „chomiki”.

Metody likwidacji “chomików”

Dlatego tak ważne jest wzmacnianie mięśni, szczególnie jarzmowych, które jak wstęgi utrzymują policzki w górze i pięknie zarysowują owal. Z kolei dolną część twarzy, w tym mięśnie obniżające kąciki ust i warg należy rozluźniać poprzez różnego rodzaju masaże.

Pokażę Wam prosty zestaw ćwiczeń i masaży, który przy systematycznej pracy pomoże Wam pozbyć się niechcianych „chomików”:

Zestaw ćwiczeń i masaży

 1. Uśmiech z ołówkiem: W tej technice trzymasz ołówek pomiędzy zębami (wargi zawinięte za zęby) i symulujesz uśmiech. Powtarzaj 20 razy. Odpocznij 10 sek. i powtórz ćwiczenie jeszcze 2 razy.

 2. Balonik – rybka: Nadmuchaj policzki, jakbyś nadmuchiwała balonik, następnie puść powietrze. Powtórz kilkukrotnie 20 razy, w przerwie 10 sek. masuj językiem wewnętrzną okolicę ust (okrężne ruchy językiem).

 3. Zębowy uśmiech – zabezpieczone kurze łapki: Zawiń wargi za zęby, uśmiechnij się szeroko, wytrzymaj 10-20 sek., zauważ unoszące się policzki, a następnie opuść usta, nie odrywając warg od zębów. w przerwie 10 sek. masuj językiem wewnętrzną okolicę ust (okrężne ruchy językiem). Powtórz 3 razy..

 4. Powietrzne okręgi: Wykonuj okrężne ruchy głową, jednocześnie wydychając powietrze z ust. Powtarzaj przez 2 minuty.

 5. Rozmasowywanie mięśnia obniżającego kąciki ust: Delikatnie masuj skórę i mięsień w okolicach kącików ust, aby rozluźnić mięśnie.

Dlaczego Systematycznie Wykonywana Joga Twarzy Jest Tak Ważna?

Systematycznie wykonywana joga twarzy ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i młodszego wyglądu. Codzienne ćwiczenia mięśni twarzy i szyi oraz automasaże nie tylko poprawią wygląd poprzez redukcję “chomików” i zmarszczek, ale także przyczynią się do odmłodzenia skóry i poprawy ogólnego samopoczucia. Regularna praktyka jogi twarzy pomaga wzmocnić mięśnie, co wpływa na jędrność i elastyczność skóry, przywracając jej młodzieńczy blask.

Dodatkowo, poprawa krążenia krwi i limfy w okolicach twarzy podczas wykonywania ćwiczeń oraz masażu przyczynia się do usuwania toksyn, co może przyczynić się do redukcji opuchlizny i poprawy wyglądu skóry. Regularne praktykowanie jogi twarzy może również pomóc w zbudowaniu pewności siebie poprzez świadomość swojego ciała i umiejętność kontrolowania mimiki.

Wykonuj ćwiczenia codziennie, systematycznie, a na pewno niebawem zaskoczą Cię pozytywne rezultaty 😊

Do dzieła! – VizagoJoga

 
Komentarze

2 odpowiedzi na „Likwidujemy “chomiki””

 1. Awatar REGMAN
  REGMAN

  Wyjaśnienie i demonstracja z pewnością pozwala na samodzielne wykonywanie ćwiczeń👍Natomiast ich mala liczba i prostota działają motywująco 😄

  1. 😉 a teraz pozostaje systematyczność 🙂

Dodaj komentarz