Jak Rozświetlić Cerę? Sposoby na Healthy Glow

vizagojoga.pl_rozswietlenie_cery_sposoby_helathy_glow

Z reguły moda przemija. Jednego roku modne są dzwony, w drugim już rurki…i tak znów za 10 lat powtórka. W danym czasie staramy się nadążać za trendami, to samo dzieje się w dziedzinie kosmetologii. Style makijażowe również posiadają swoje deadline i trzeba być na czasie, aby modnie się z makijażem nosić. Istnieje jednak taki trend, który chwilowym nie jest. Mowa o healthy glow, z wolnego tłumaczenia – zdrowe rozświetlenie. 

Promienna twarz jest zawsze w modzie, bo kojarzy się…no właśnie, z czymś się kojarzy #healthyglow i dlaczego jest tak wiecznie modny?

Ziemista cera – przyczyny

Nie lubimy zmęczonej twarzy. Patrząc w lustro możemy się przed sobą przyznać, że coś jest nie tak. Rozświetlona cera to oznaka zdrowia, młodości, a tego w przypadku szarego i ziemistego odcienia skóry brakuje. Główne przyczyny utraty blasku i wigoru na twarzy przedstawiam poniżej, przyjrzyjmy im się:

 1. Stres – od zawsze, na zawsze – nigdy nam nie pomoże w uzyskaniu zdrowego wyglądu.
 2. Nieprzespane noce – wiemy jak brak snu wpływa na ogólny stan organizmu. Gdy organizm jest przemęczony, nie jest mu łatwo wykrzesać więcej energii do działania.
 3. Brak ruchu = brak endorfin, brak energii do życia, skóra jest mniej dotleniona.
 4. Sztuczne ogrzewanie – znacznie wysusza cerę, wpływa na jej poziom nawilżenia. 

Rozświetlona twarz – kwestia światła czy pielęgnacji?

Według mnie najlepszym makijażem kobiety jest…brak makijażu. Jednak istnieje warunek: zadbana cera. Jest to podstawa zdrowego wyglądu przy minimalnej pracy pędzlami i nakładanym podkładem na twarz. Dobry stan cery ma bardzo duży wpływ na jakość wykonanego makijażu. Profesjonalni makijażyści są zgodni co do jednego – dobrze i odpowiednio pielęgnowana skóra twarzy pozwala uzyskać spektakularny efekt po wykonaniu makijażu. 

Healthy glow to efekt promiennej, zdrowej i rozświetlonej skóry twarzy. Na takiej twarzy wyraźniej rysuje się uśmiech, a kosmetyki pozwalają wydobyć z cery to, co najpiękniejsze. Nurtujące pytanie „jak rozświetlić cerę” wpisywane jest w wyszukiwarkę prawdopodobnie tak często jak „przepis na sprawdzony sernik”. Z tym drugim tu nie będę się rozprawiać, a na to pierwsze odpowiadam poniżej 🙂

Rozświetlenie cery – sposoby

Wystarczy wprowadzić parę zmian w życie, aby nadać cerze blasku. Oczywiście jak zwykle – ważna jest konsekwencja i determinacja, bez tego ani rusz. Promienna cera jednak jest tego warta. Poniżej przedstawiam 6 zasad, dzięki którym możemy zawalczyć o błysk, nie tylko ten w oku 🙂

 1. Oczyszczanie: bardzo istotne w codziennej pielęgnacji jest usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z skóry twarzy. To pozwala jej odetchnąć.
 2. Złuszczanie: zewnętrzna warstwa naskórka powinna być raz na jakiś czas ścierania peelingiem. Znacznie poprawi to kondycję skóry i przygotuje ją na przyjęcie kosmetyków z dobroczynnymi składnikami.
 3. Nawilżanie: to podstawa dobrej pielęgnacji. Skóra nawilżona to skóra promienna, należy jej dostarczać wody w każdej postaci – od środka jak i od zewnątrz.
 4. Maski i oleje: to rytuał, który powinien zagościć u Was przynajmniej 1-2 w tygodniu. Wśród masek wersji jest sporo, szczególnie te w nasączone w płachcie sprawią, że składniki w niej zawarte wnikną na długo w głąb skóry. Oleje zaś znacząco wpłyną na stan skóry, poprzez ogromną dawkę nawilżenia…a wraz z czynnością z punktu poniżej…zadziałają cuda 🙂
 5. Masaż: tu powinnam postawić pięć wykrzykników. 🙂 Masaż jest dla mnie najlepszą formą pobudzania układu limfatycznego, co w efekcie skutkuje promienną cerą i zdrowym wyglądem. Jest to rodzaj terapii, która przyczynia się do uzyskania skutecznego efektu rozświetlenia. Dzięki ruchom i uciskom poprawia się krążenie, usuwa toksyny i dotlenia skórę twarzy. 
 6. Kosmetyki, a dokładniej składniki w nich zawarte. Szczególnie polecane w sytuacjach podbramkowych są: Witamina C, witamina B3, rezolcynol i alfą-arbutyna. W drogeriach dostępne liczne sera poprawiające koloryt skóry, ich regularne i długotrwałe stosowanie da efekt w ciągu paru tygodni.
 7. Ćwiczenia mięśni twarzy i szyi: niby mało związane z cerą, a jednak stanowią porządne rusztowanie dla skóry twarzy. O to rusztowanie dbać trzeba. Podczas ćwiczeń mięśni pobudzamy krążenie, to jest bardzo dobry sposób, by uzyskać promienną i rozświetloną cerę.

Masaż twarzy na zmęczoną cerę

Wróćmy na chwilę jeszcze do masażu twarzy. Nie mogłam nie poświęcić mu chociaż jednego akapitu. 😉 

O ogromnej roli masażu wspominam w wielu wypowiedziach i wpisach na stronie bloga. Prowadząc zajęcia z osobami, które chcą wpłynąć na stan swojej cery powtarzam, że dla mięśni twarzy i wszystkich struktur, których masaż dotyczy, te czynności są zbawienne. Pobudzanie fibroblastów, ich stymulacja, to porządny kopniak dla kondycji skóry twarzy. Promienna i zdrowa cera jest na wagę złota, a masaż przyczyni się do pogłębienia tego efektu.

W celu utrwalenia wiedzy zapraszam na mój kanał YouTube, gdzie w sekcji „masaże” znajdziecie wszystko to, co jest niezbędne do zakochania się w mojej ulubionej metodzie odmładzania twarzy. Przedstawiam w prosty, nieskomplikowany sposób działanie masaży, którym z pewnością należy poświęcić parę minut w ciągu dnia. VizagoJoga….:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLQGAIEhMeL_OudZRepQKEJBbWYT2EndNf

Zdrowa twarz to zadbana i dobrze traktowana twarz. To jak rozjaśnić cerę zależy od stanu skóry oraz indywidualnych uwarunkowań. Jednak należy pamiętać, że nawet najbardziej rozświetlony makijaż nie da tego healthy glow tak jak prawidłowa pielęgnacja. To, co? Uśmiech, flesz! 🙂

Facebook
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *