Garść wiedzy o automasażach

Automasazę

Masaże twarzy, szyi i dekoltu

Ćwiczenia czy masaż? Często zadajecie to pytanie. Odpowiedź: jedno i drugie 😊 Ha, nie ma drogi na skróty.  Automasaże są ważne nie tylko dla wyglądu ale i dla naszego zdrowia.

Choć wydawać się może, że ćwiczenia mięśni są najważniejsze, bo to przecież rusztowanie dla skóry jest…ale jak można ćwiczyć mięsień, który jest skurczony, zaciśnięty (z różnych powodów), a co za tym idzie – nieodżywiony,  krew ze składnikami odżywczymi nie może do niego dotrzeć, a limfa swobodnie krążyć. Toksyny stoją na poziomie komórkowym.

Kiedy idziemy na siłownie, albo pobiegać warto się porozciągać przed i po treningu. Przed ćwiczeniami rozgrzać mięśnie, a po treningu rozluźnić, zrelaksować, porozciągać. Podobnie jest z mięśniami twarzy i szyi. Choć poszłabym nawet krok dalej – niektórych mięśni nie można ćwiczyć, ponieważ wzmacnianie spowoduje skurczenie mięśnia, a co za tym idzie, powstanie zmarszczek. Niektóre mięśnie znajdujące się np. przy nosie lub w dolnej części twarzy wołają o masaże, o delikatne lub intensywne rozluźnianie. Napięte mięśnie deformują tkanki, formują bruzdy, zmieniają owal twarzy.

Zalety automasaży

Poprzez automasaże pobudzamy fibroblasty, komórki skóry właściwej, które z wiekiem stają się coraz bardziej leniwe, czego wynikiem jest spowolniona synteza kolagenu i elastyny. Dzięki automasażom fibroblasty dostają mocnego kopniaka, zaczynają pracować pełną parą, a skóra staje się bardziej zagęszczona, poprawia się koloryt skóry (dzięki lepszemu ukrwieniu), twarz staje się zrelaksowana.

Automasaże rewitalizują tkanki, które z wiekiem stają się sztywne, jakby wysuszone. Dzięki mocnym i głębokim masażom (nie mówię o miziu-miziu, tego nie znajdziecie u VizagoJoga😉), naprawdę poprawicie nie tylko jakość skóry, ale głęboko wpłyniecie również na mięśnie i powięzi, zmienicie rysy twarzy, której odbiór stanie się o wiele przyjemniejszy <3

Masażery do twarzy, szyi i dekoltu

Na rynku znajdziecie wiele masażerów, choć ja osobiście za najlepsze uważam własne dłonie 😊 Zawsze dostępne, gdy potrzebujesz, no i darmowe! A jakże skuteczne!

Na kanale YT – VizagoJoga znajdziesz kilka propozycji automasaży wykonanych dłońmi, po więcej zapraszam na warsztaty😉

Moimi pierwszymi masażerami, których do dziś darzę wielką miłością, są jeżyki. Specjalne jeżyki medyczne, które głęboko masują nie tylko skórę, ale docierają do powięzi i mięśni. Nie wyobrażam sobie dnia bez masażu jeżykami. Masuję nimi twarz i szyję, a jeśli znajdę troszkę więcej czasu, poturlam nimi również dekolt. Masaż zajmuje dosłownie kilka minut, a efekty w postaci zagęszczonej skóry, zrelaksowanych mięśni i pięknego, zdrowego kolorytu pojawiają się bardzo szybko.

Nie wyobrażam sobie życia również bez rollerów galwanicznych, których działanie szeroko opisuje w moim sklepie. Nie będę się powtarzać – zapraszam poniżej.

Od siebie tylko napiszę, że cudownie zregenerowały moją skórę twarzy, która pełna była nierówności, małych blizn po pryszczach i wielu, wielu niedoskonałości. Choć roller swoją pracą nie dotrze głęboko do mięśni, nie popracuje też z limfą, uważam, że nie ma lepszego masażera, który w tak doskonały sposób poradzi sobie z niedoskonałościami skóry.

Gua Sha –kamień szlachetny, który bardzo skutecznie pracuje z napięciami mięśni i w niezrównany sposób odprowadzi limfę do węzłów chłonnych. Po masażu twarz staje się różowiutka i bardzo odświeżona. Jeśli wcześniej wrzucimy kamień do wody z lodem, możemy zafundować sobie przy okazji krioterapię. Zdrowie i piękno w jednym!

Do dzieła!

VizagoJoga

P.S. Z jogą Ci do twarzy!

Facebook
LinkedIn

5 odpowiedzi

 1. Dzień dobry, Pani.
  Dziękuję za świetną prace na YT. Korzystam z radością.
  Jakiś czas temu zakupiłam w sklepie vizagojoga olejki, plasterki i roller galwaniczny. Wszystkiego używam z wyjątkiem rollera. Mam cerę naczynkową i obawiam się, że może to być zbyt silny masaż. Czy moje obawy są słuszne?
  Serdecznie pozdrawiam.
  Iwona

  1. Witaj:)
   Cieszę się i dziękuję za przemiłe słowa:)
   Roller nie przebija skóry tylko uciska punkt przy punkcie. Delikatne użycie rollera może nawet wzmocnić ścianki naczynek więc proszę śmiało używać:) Ściskam:*

  1. Dzień dobry,
   masaż bańkami silikonowymi przepięknie likwiduje opuchlizny i pracuje na układzie krwionośnym, ale trzeba bardzo uważać i dokładnie przestrzegać instrukcji obsługi oraz listy przeciwskazań. Jeśli wszystko wykonujemy prawidłowo efekty są bardzo fajne;) Ściskam, VJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *