NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Skwalan i Jego Właściwości w Kosmetyce

Skwalan i jego właściwości w kosmetyce

Pokazuję Wam jak naturalnie zadbać o zdrowy i promienny wygląd. Zwracam szczególną uwagę na składy kosmetyków oraz zastosowanie poszczególnych pozycji. Lubię być na bieżąco z nowinkami kosmetycznymi, a polecam tylko te, które moim zdaniem posiadają krystaliczny skład. I właśnie o składzie będzie mowa w tym tekście. 

Czy istnieje w kosmetyce składnik dobry na wszystko? Takie antidotum na starzejące się ciało, piękne włosy i suchą skórę? Łatwo się domyślić, że po takiej serii pytań, odpowiedź może być tylko jedna. Tak, jest taki składnik, nazywa się skwalan.

Co to jest skwalan i dlaczego jest tak ważny dla skóry?

Biorąc pod uwagę inne składniki kosmetyków, skwalan może być śmiało traktowany jako ten szczególnie naturalny (jeśli sama mogę sobie stworzyć taką kategorię składników). Przede wszystkim skwalan to organiczny związek chemiczny, który jest składnikiem ludzkiej warstwy hydrolipidowej skóry. To wiele znaczy, gdyż wykorzystywany w kosmetyce, idealnie współgra z każdą częścią ludzkiego ciała, nie naruszając warstw naskórka.

Skwalan pozyskuje się z oliwek oraz trzciny cukrowej. Przybiera postać cieczy, a jego lekkość pozwala na aplikację bezpośrednio na skórę. Nie pozostawia tłustego filmu. Jego drugie imię to: “niekomedogenność” 🙂 – i tu już tłumaczę znaczenie tego trudnego słowa: to inaczej funkcja nie zapychania porów skóry.  Skwalan jest idealnym uzupełnieniem naturalnego składu kremów, ser, kremów pod oczy, a nawet odżywek do włosów.

Skwalan – jakie ma właściwości?

Skwalan charakteryzuje się szerokim spektrum działania. Każda funkcja wpływa korzystnie na organizm ludzki. Poniżej te, za które pokochamy skwalan jeszcze bardziej.

Działa:

  • przeciwzmarszczkowo
  • rozjaśniająco
  • ujędrniająco
  • nawilżająco
  • natłuszczająco
  • zmiękczająco cerę
  • chroni przed działaniem wolnych rodników
  • nośnik koenzymu Q10 i witamin A i E
  • chroni kolor włosów przed wypłukaniem

Badania wykazują, że po 25r.ż poziom skwalanu w naszym organizmie spada, warto zatem, aby już w tym czasie myśleć o dostarczaniu tego związku z zewnątrz. 

Skwalan w kosmetyce

Przede wszystkim dla jednej, głównej właściwości skwalanu – nawilżaniu – możemy go stosować bez ograniczeń. Posłuży nam zamiast odżywki do włosów, kremu do twarzy jak i nawet bazy pod podkład. Tak naprawdę skwalan mógłby być najlepszym przyjacielem kobiety, zaraz obok czekoladek, dobrych perfum i oleju do masażu. 🙂

Skwalan przywraca skórze i włosom równowagę, co dla mnie jest całkowicie logiczne, jeśli warstwy skóry ludzkiej mają go w swoim składzie. 

Śmiało można powiedzieć, że skwalan jest składnikiem uniwersalnym, niezależnie od rodzaju cery czy wieku. Szczególnie uwagę powinny na niego zwrócić osoby z cerą odwodnioną, suchą i wrażliwą. 

Oprócz wymienionych nieco wyżej kosmetyków, które zawierają skwalan, mamy również do wyboru olejek ze skwalanu. Jego lekka konsystencja i bezzapachowa formuła może uprzyjemnić masaż twarzy, który pogłębi jego działanie.

Jak stosować skwalan?

Bohater tego tekstu jest bardzo skromny, acz świadomy swoich walorów 🙂 Aż prosi się, aby stosować go codziennie: w kosmetykach lub tworząc swoje formuły z dodatkiem czystego olejku. Ta druga metoda pozwoli wzbogadzić kosmetyki z naszej półki o kolejną dawkę silnie nawilżającego składnika. Wystarczy, jeśli dodamy parę kropli olejku ze skwalanu do kremu/serum/płynu do mycia i możemy mieć pewność, że stworzyliśmy formułę o niebo lepszą od poprzedniej 🙂 Śmiało, skwalan nie gryzie, on przytula 🙂

Mając do wyboru wiele bogatych w składniki nawilżające kosmetyków, pamiętajmy o tym, by były one pochodzenia naturalnego. Nie jest trudno „podawać” skórze nowe składniki do przyswojenia, które często ona sama odrzuca. O efektach też można różnie mówić. Sztuką jest wybrać takie składniki, które występują w naszym organizmie i za które on będzie wdzięczny. Uzupełniajmy to, co z wiekiem tracimy, a jest duże prawdopodobieństwo, że się nam to opłaci. 




Komentarze

2 odpowiedzi na „Skwalan i Jego Właściwości w Kosmetyce”

  1. Awatar Ioana

    Jeśli chodzi o masaż twarzy to taki olejek łączyć z wodą żeby docelowo nie wysuszał skóry. A potem można bezpośrednio krem?

    1. Witaj, nei trzeba olejku łączyć z wodą oraz nie ma potrzeby dodwać po wszystkim kremu. Olejek jest w pełni wystarczajacy. Ściskam gorąco.

Dodaj komentarz