Opadająca powieka

Za wygląd naszych oczu odpowiadają nie tylko mięśnie okrężne wokół oczu, ale również cała grupa mięśni czoła, a nawet szyi.

Niestety okolice oka najszybciej zdradzają upływający nam czas i nie chodzi tu tylko o skórę, której z czasem stan się pogarsza, ale przede wszystkim o mięśnie, które są niejako rusztowaniem dla skóry. Jeśli rusztowanie jest w złym stanie, skóra, jakbyśmy o nią nie dbali, nie jest w stanie utrzymać się w dobrej kondycji. Z wiekiem sprawność naszych mięśni ulega zmianom – stają się słabsze i tracą naturalną zdolność kurczenia się i rozluźniania. Mięśnie okrężne oczu oraz mięśnie czoła potrafią się zbyt mocno zaciskać, nadmiernie marszcząc położoną na nich skórę. Okolice oczu, a także czoło są miejsce bardzo ekspresyjnym, które często marszczymy, zapominając o ich rozluźnieniu. Mięśnie okrężne oka i czoła  nie mają problemu z kurczeniem się – to rozkurczanie jest problemem. 

Ćwiczenia, które prezentuje mają za zadanie „przypomnieć” odpowiednim mięśniom o zasadzie kurczenia i rozkurczania się. Dodatkowo, przy użyciu odpowiedniej techniki, wzmocnieniu mięśnia okrężnego jako rusztowania dla skóry, przy jednoczesnym rozprężaniu go.

Video z ćwiczeniami poniżej: