NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Mgiełki – co powinnaś o nich wiedzieć?

Co warto wiedzieć o mgiełkach do twarzy?

Od dziennikarzy zajmujących się tematami zdrowia i urody, po blogerów, specjalistów, kosmetologów…wszyscy mówią o mgiełkach do twarzy. Jeśli jeszcze nie wypróbowałaś tego cud-nawilżacza, poważnie tracisz! Masz pytania? My mamy odpowiedzi. Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego na temat produktu „must have” do pielęgnacji skóry.

Co to są mgiełki?

Mgiełka do twarzy to produkt do pielęgnacji skóry, który rozpyla się na twarzy, ale również na szyi, dekolcie, włosach… Istnieje wiele różnych rodzajów mgiełek i w większości zapewniają one natychmiastowe nawilżenie dzięki takim składnikom jak witaminy, ekstrakty i olejki eteryczne. Niektóre posiadają też inne właściwości, jak kontrolowanie wydzielania się nadmiaru sebum, przeciwstarzeniowe, a także działanie uspokajające i relaksujące.

Dlaczego warto stosować mgiełki?

Większość mgiełek do twarzy zapewnia natychmiastowe nawilżenie i odpowiada wszystkim rodzajom skóry. Niezależnie od tego, czy skóra jest przesuszona z powodu mrozów i zimowej pogody, czy po prostu naturalnie potrzebuje nawilżenia, kilka aplikacji mgiełki na twarz sprawi, że stanie się nawilżona i promienna.
Ponadto naturalnym wyborem dla osób, których skóra łaknie nawilżenia, stanowią mgiełki używane podczas gorącej i wilgotnej, letniej pogody. Dlaczego? Ponieważ łatwo i szybko ochładzają i pozostawiają uczucie odświeżenia skóry.
Mgiełki do twarzy mogą i powinny być częścią Twojej codziennej rutyny! Ludzie często ochlapują buzie wodą, żeby się obudzić. To samo dotyczy mgiełek, ale w tym przypadku nie będziesz musiała ponownie nakładać makijażu. W rzeczywistości może nawet pomóc w jego odświeżeniu! Po prostu spryskuj twarz przez cały dzień, kiedy tylko sobie o tym przypomnisz, kiedy tylko zapragniesz odświeżenia i nawilżenia skóry.

Jak używać mgiełek?

Używanie mgiełek do twarzy jest proste i można spryskiwać się zawsze i wszędzie. Oto podstawy!
Krok 1: Wybierz swoją ulubioną mgiełkę do twarzy
Krok 2: Wstrząśnij butelkę aby wymieszać wszystkie składniki aktywne, a następnie zdejmij zamkniecie;
Krok 3: Zamknij oczy i rozpyl z odległości 15-20cm od skóry, przed lub po wykonaniu makijażu;
Krok 4: Rozświetl się!

Rodzaje mgiełek do twarzy

Na rynku można spotkać szeroki wachlarz mgiełek, zaczynając od nawilżających, przez odżywiające, zapachowe, bezzapachowe, utrwalające makijaż, na lato, na zimę i wszystkie inne pory roku…
Różnią się one składem i bogactwem składników aktywnych. Ja, natomiast, uwielbiając prostotę i naturalność, wybieram mgiełki, które goszczą w sobie składniki, które ze spokojem nakładając na skórę nie podrażniam jej, nie obawiam się ostrych reakcji z promieniami słonecznymi i pozostawją uczucie odświeżenia, nawilżenia i delikatnej ochrony przed codziennymi zanieczyszczeniami. Dodajmy do tego gamę zapachową: energetyzujące cytrusy na rozpoczęcie dnia,  a uspokajające kwiaty na romantyczny wieczór i otrzymujemy pakiet idealny.