Joga twarzy – chomiki

joga twarzy chomiki

Chomiki – dlaczego się pojawiają?

Za pojawianie się chomików na twarzy odpowiedzialne jest kilka kwestii.

Po pierwsze – słabnące mięśnie policzków, które trzymają twarz na swoim miejscu. Z wiekiem, kiedy mięśnie słabną, twarz zaczyna „opadać”, poduszeczki tłuszczowe, które swoją drogą kurczą się, dlatego twarze stają się szczuplejsze, migrują wraz z twarzą w dół, wypełniając przestrzenie, które pojawiają się pod owalem.

Owal traci swój ładny kształt. Dodatkowo zaczynają się zarysowywać bruzdy nosowo-wargowe i marionetki – ale to inna sprawa i inny zestaw ćwiczeń😉

Kolejna kwestia – stres. Stres powoduje zaciskanie szczęk, co może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, jak bruksizm, problemy w stawach skroniowo-żuchwowych, następnie zdzieranie szkliwa, generalnie problemy dentystyczne itd. Natomiast zaciskanie szczęk w aspekcie wizualnym powoduje napięcie w mięśniach znajdujących się w dolnej części twarzy – mięśniach obniżających kąciki ust, mięśniach obniżających dolną wargę, mięsniu podbródkowym, mieśnie żwacze też nie mają lekko.

Joga twarzy na chomiki!

Dlatego zadanie dla Was – i dla mnie (nie myślcie, że jogini twarzy bezstresowo płyną przez życie na różowej chmurce😉)

  • Pilnować, aby twarz była cały czas rozluźniona. Czujemy, że zaciskamy szczęki, mrużymy oczy itd. – czerwony alarm! Rozluźniamy twarz, rozchylamy usta, język swobodnie wędruje na podniebienie, otwieramy oczy, wdech-wydech. Ramiona opuszczone, zrelaksowane, nie garbimy się.
  • Wzmacniamy szereg mięśni, które znajdują się na policzkach.
  • Rozluźniamy dolną część twarzy.

Zaczynamy!

Z filmiku dowiesz się, w jak prosty, nieabsorbujący czasu sposób i BEZ SKALPELA można pozbyć się „chomików”. Opowiem Wam skąd te nieładne „zwisy” się biorą i co zrobić, aby w przyszłości NA PEWNO się nie pojawiły.

  • Ćwiczenie okolicy policzków , które nie tylko podniesie je i ujędrni, ale również zwiększy cyrkulację krwi, czyli odżywienie skóry i mięśni. . W rezultacie otrzymamy jaśniejszą, wolną od zmarszczek skórę policzków.

Uwaga: jeśli podczas wykonywania ćwiczenia zauważysz marszczenie wokół ust – przyciśnij palce jednej ręki do ust, a oklepuj palcami drugiej dłoni.

  • „Zdmuchujemy świeczkę” 😊
  • Przepychanie powietrza między górną i dolną wargą;
  • Palce ułożone wzdłuż bruzdek nosowo-wargowych, zawijamy wargi za zęby i uśmiechamy się przez 20 sek, ciągnąc delikatnie palce ku górze.
  • „Różowe policzki”.

Do dzieła!

VizagoJoga

P.S. Jeśli masz wątpliwości co do sposobu wykonywania ćwiczeń i masaży, chcesz poznać więcej technik naturalnego odmładzania – zapraszam na warsztaty online lub stacjonarne :

https://vizagojoga.pl/warsztaty/

Facebook
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *