NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Kwas hialuronowy w pielęgnacji skóry

kwas hialuronowy vizagojoga

Kwas hialuronowy. Choć brzmi przerażająco, to skrywa w sobie klucz do gładkiej, nieskazitelnej i nawilżonej skóry. Dla mniej obeznanych z urodą może to brzmieć jak coś, czego nie chcesz umieszczać nawet w pobliżu twarzy, a tym bardziej spożywać (wszyscy uczęszczaliśmy na lekcje chemii…). Jednak suplement ten słynie ze swoich niezrównanych korzyści wpływających na skórę. Szczególnie pomocny jest w jej nawilżeniu, a także w redukcji drobnych linii i zmarszczek, a także w gojeniu ran. Ogólnie rzecz ujmując, kwas hialuronowy jest jednym z najskuteczniejszych suplementów działającym na różne schorzenia, zwłaszcza te związane ze zdrowiem skóry i stawów.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim ciele. Substancja ta działa jak magnes na wilgoć, pomagając komórkom zachować jej jak najwięcej, dzięki czemu skóra jest nawilżona, jędrna i zdrowa.

Zaledwie jeden gram kwasu hialuronowego posiada imponującą zdolność zatrzymywania do sześciu litrów wody! Dodajcie do tego inteligentną zdolność do regulowania wilgoci w komórkach, a otrzymujemy genialny składnik pomagający zachować młodość.

Hialuron nie jest substancją, którą kojarzymy z „kwasami”, ale sprężystym płynem, który występuje naturalnie w naszym ciele. Nie tylko „smaruje” stawy, ale także zatrzymuje wilgoć w macierzy skóry.

Działanie kwasu hialuronowego na skórę

Jeśli Twoja skóra nie korzystała dotąd z dobrodziejstw kwasu hialuronowego, jak najszybciej powinnaś zmienić ten stan rzeczy. A oto dlaczego:

  1. Dzięki kwasowi hialuronowymi skóra staje się wystarczająco nawilżona, super miękka, pulchna, a także staje się o wiele bardziej promienna (żegnajcie filtry na Instagramie 😉 ).
  2. Kiedy skóra jest nawilżona, linie i zmarszczki (nawet te głębsze) zmniejszają się, tak więc jest to doskonały składnik pomocny w walce ze starzejącą się i wiotczejącą skórą. Dodatkowo kwas hialuronowy wpływa na zagęszczenie skóry.
  3. Cudownie oddziałuje na każdy typ cery, zarówno na ten skłonny do wyprysków, jak i na wrażliwy, czy tłusty, ale także problematyczny np. atopia.
  4. Ostatnie badania pokazują, że kwas hialuronowy posiada również właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że działa jak tarcza przeciw wolnym rodnikom, nad którymi nie mamy kontroli, takimi jak zanieczyszczenie powietrza, promieniowanie UV, dym papierosowy, ogrzewanie i klimatyzacja, a także stres.

Kwas hialuronowy do picia? Zdecydowanie tak!

Udowodniono w badaniach klinicznych, że kwas hialuronowy w formie płynnej ma większą biodostępność i jest naturalnie metabolizowany przez organizm.