NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Liftingujący Taping Twarzy

Liftingujący taping twarzy

Czym jest Kinesiotaping?

Najprościej mówiąc Kinesiotaping to technika naklejania elastycznych  taśm w różnych miejscach ciała. Powstała w latach 70-tych ubiegłego wieku i jest z powodzeniem stosowana w rechabilitacji i medycynie sportowej. 

Kinesiotaping zapewnia bezinwazyjną i skuteczną metodę reedukacji systemu nerwowo-mięśniowego, poprawiając zarazem krążenie krwi i limfy, kojąc ból i zapewniając wygodę i stabilizację wymaganą przy terapii.

Kinesiotaping a walka ze zmarszczkami

Z wiekiem przestrzeń między skórą, a mięśniami się zmniejsza, przez co również zmniejsza się i spowalnia cyrkulacja krwi i limfy. Mięśnie i tkanki nie są odpowiednio odżywione, a toksyny odprowadzone.  Pojawiają się zmarszczki, linie, bruzdy.

Poprzez odpowiednią aplikację taśm, zwiększamy przestrzeń między skórą, a mięśniami. Nie tylko liftingujemy wybrane obszary twarzy i szyi, ale i zwiększamy przestrzenie między skórą i mięśniami, przez co aktywujemy swobodny przepływ płynów ustrojowych. W miejscach do których przyklejamy taśmy, rewitalizujemy tkanki oraz redukujemy zmarszczki.

Kinesiotaping a kobiety w ciaży

Oryginalne taśmy Kinesio wskazane są do aplikacji w czasie ciąży, ponieważ są w 100% bawełniane i posiadają hipoalergiczny klej – nie ma ryzyka wchłaniania szkodliwych substancji.

Kobiety w ciąży mogą stosować taśmy nie tylko na twarz, ale i na inne części ciała, np.:

  • na plecy – kiedy kobieta jest obciążona dodatkowymi kilogramami;
  • na brzuch – zapobiega rozejściu się mięśnia prostego brzucha podczas zaawansowanej ciąży;
  • na brzuch – poprawia ukrwienie i obieg limfy w naciągniętej skórze;
  • po ciąży, poprawia i przyśpiesza powrót skóry do pierwotnej kondycji.

* w takim przypadku zalecam udać się do fizjoterapeuty, który wykona prawidłową aplikację taśm.

Jakie taśmy do tapingu twarzy są najlepsze?

Do pracy z twarzą i szyją zalecam taśmy najlepszej jakości – tylko wówczas mamy pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy. Taśmy, które prezentuję produkowane są przez twórcę Kinesiotapingu – dr Kenzo Kase. Powstały one jako owoc wieloletniego doświadczenia w zawodzie fizjoterapeuty.