JOGA TWARZY – ujędrniamy policzki

Joga Twarzy jędrne policzki

Joga Twarzy na jędrne policzki

Pełna, dziewczęca buzia była i jest bardzo pożądana. Z prostego powodu – wygląda młodo i świeżo.

Pomimo tego, że naturalnie posiadam raczej okrągłą buzię, kiedy jestem zmęczona, zestresowana, czy niewyspana, moje policzki opadają, a wręcz zapadają się, twarz „wędruje w dół”, rysy się wyostrzają, a ja wyglądam na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości jestem.

Jakie czynniki wpływają na utratę jędrności policzków?

Nie tylko zmęczenie, niewyspanie czy stres powoduje ten niechciany wygląd, ale również GRAWITACJA! To ona przez caaaaały czas ciągnie nam twarz w dół – więc co trzeba zrobić? Wzmocnić mięśnie policzków tak, aby w tej nieustającej walce naszej twarzy z grawitacją, to one, mięśnie, zawsze wygrywały.

Naturalny sposób na piękne, jędrne, podniesione policzki

Pokażę Wam 3 bardzo proste ćwiczenia, które możecie wykonywać praktycznie wszędzie – ja wykonuje je np. jadąc samochodem, czytając książkę, siedząc w pracy przed komputerem. Tak właśnie wygląda codzienna joga twarzy – wplatam ją w różne czynności czynności i, nie wiedząc nawet kiedy, osiągam upragnione efekty.

Joga Twarzy – czyli proste ćwiczenia na wzmocnienie mięśni policzków

Oto one, zaczynamy!

  1. Wysuwamy delikatnie brodę do przodu, zawijamy wargi za zęby i próbujemy unieść kąciki ust równo do góry. Liczymy do 30!
  2. Ćwiczenie to możecie również wykonać pulsacyjnie – góra-dół – 3 x 10!
  3. Kolejne ćwiczenie wzmacniające mięśnie policzków to ich nadymanie – 3 x 10 sekund;
  4. Ostatnie ćwiczenie, to nadymanie policzków, a następnie ich wciąganie. Tzw. balonik-rybka 🙂 3 x 10.

Jeśli podczas wykonywania ćwiczeń zauważysz, że marszczy Ci się skóra wokół ust, przyciśnij do nich palce palce dłoni – w ten sposób ustabilizujesz skórę, a zarazem sprawisz, że ćwiczenie będzie intensywniejsze w wykonaniu. I oto chodzi!

Jak często wykonywać ćwiczenia? I kiedy zobaczę efekty?

Staraj się wykonywać dowolny zestaw ćwiczeń minimum raz dziennie, każdy z nich nie zajmie więcej niż jedną minutę. Czy to dużo? Wcale nie! A rezultat w postaci pełniejszych policzków i „podniesionej” twarzy pojawi się zdumiewająco szybko.

A jak szybko? Jest to kwestia bardzo indywidualna. Zależna od „stanu wyjściowego” skóry i mięśni, a także intensywności i częstotliwości wykonywanych ćwiczeń. Będziesz ćwiczyć częściej i mocniej – efekty pojawią się szybciej! Niektórzy piszą o zauważalnych rezultatach już po kilku dniach, inni muszą na nie poczekać dłużej. Jednak obiecuję, że dzięki systematycznej pracy na pewno osiągniesz upragniony cel.

Do dzieła!

VizagoJoga

Facebook
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *