NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Łabędzia szyja – mocne ćwiczenia na piękną, gładką szyję

Łabędzia szyja

Łabędzia szyja

Oznaki starzenia na szyi pojawiają się najwcześniej. Wynika to ze złego odżywiania, zbyt wolnego krążenia krwi, słabnięcia mięśni, oddziaływania siły grawitacji, a także ze sposobu, w jaki poruszamy się na co dzień.

Przedstawione poniżej, a także w video ćwiczenia  pomagają wzmocnić oraz wysmuklić mięsnie szyi, zredukować/ zapobiec pojawiającym się z wiekiem zwisom skóry na szyi oraz podwójnemu podbródkowi. Jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem, ćwiczenia te dodatkowo pomogą zredukować napięcie i stres gromadzący się wokół szyi.

 1. Ćwiczenia wzmacniają, wysmuklają mięśnie szyi.
 2. Zapobiegają pojawieniu się podwójnego podbródka. A jeśli już takowy się pojawił, likwidują go.

Ćwiczenia:

 1. Unosimy głowę wysuwamy  szczękę i liczymy do 10. To samo w skręcie głowy na prawo i na lewo.
 2. Unosimy głowę – wysuwamy usta do przodu i liczymy do 10. To samo w skręcie głowy w prawo i lewo.
 3. Unosimy głowę – wysuwamy język i unosimy go w kierunku nosa, przesuwamy go raz w lewo, raz w prawo, jak samochodowa wycieraczka do szyb -10 razy w każdą stronę. To samo skręcając głowę w prawo i w lewo.
 4. Szeroki uśmiech. Unieść lekko podbródek. Skurcz szczękę , a poczujesz jak ciągnie za sobą mięśnie klatki piersiowej. Wypowiedz dźwięk „Hiiiiiiii” – powtórz 10 razy
 5. Przełykanie śliny. Ale nie byle jakie przełykanie śliny. Unieś głowę do góry. Przyciśnij język do podniebienia, daleko w tyle. Tak jakbyś chciała go połknąć. I spróbuj przełykać ślinę. Wykonaj ćwiczenie 10 razy.
 6. Ruchy okrężne żuchwy. Wysuń żuchwę do przodu. Wykonuj ruchy okrężne 10 razy jedną stronę i 10 x w drugą stronę.
 7. Wysuń język na maxa w dół. I schowaj. Wykonaj ćwiczenie 10 razy.
 8. Ćwiczenie w pozycji leżącej. Połóż się na łóżku w taki sposób, aby głowa i szyja luźno zwisały poza jej krawędzią. Wykonujemy głębokie wdechy i wydechy. Następnie powoli unosimy głowę do góry, a następnie powoli ją opuszczamy. Ćwiczenie wykonujemy 5 razy.
 9. I na koniec, ćwiczenie, który doskonale poprawia ukrwienie skóry szyi. Szczypanie lub tez uciskanie. Mocno ściskamy skórę szyi, przytrzymujemy chwilę i przenosimy się w górę. Następnie przenosimy się na boki i na skraj szyi.

Powodzenia!

Video z ćwiczeniami poniżej. Do dzieła!