Łabędzia szyja

Oznaki starzenia na szyi pojawiają się najwcześniej. Wynika to ze złego odżywiania, zbyt wolnego krążenia krwi, słabnięcia mięśni, oddziaływania siły grawitacji, a także ze sposobu, w jaki poruszamy się na co dzień.

Przedstawione poniżej, a także w video ćwiczenia te pomagają wzmocnić oraz wysmuklić mięsnie szyi, zredukować/ zapobiec pojawiającym się z wiekiem zwisom skóry na szyi oraz podwójnemu podbródkowi. Jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem, ćwiczenia te dodatkowo pomogą zredukować napięcie i stres gromadzący się wokół szyi.

 1. Ćwiczenia wzmacniają, wysmuklają mięśnie szyi.
 2. Zapobiegają pojawieniu się podwójnego podbródka. A jeśli już takowy się pojawił, likwidują go.

Ćwiczenia:

 1. Unosimy głowę wysuwamy dolną szczękę i liczymy do 10. To samo w skręcie głowy na prawo i na lewo.
 2. Unosimy głowę – wysuwamy usta do przodu i liczymy do 10. To samo w skręcie głowy w prawo i lewo.
 3. Unosimy głowę – wysuwamy język i unosimy go w kierunku nosa, przesuwamy go raz w lewo, raz w prawo, jak samochodowa wycieraczka do szyb -10 razy w każdą stronę. To samo skręcając głowę w prawo i w lewo.
 4. Szeroki uśmiech. Unieść lekko podbródek. Skurcz dolną szczękę , a poczujesz jak ciągnie za sobą mięśnie klatki piersiowej. Wypowiedz dźwięk „Hiiiiiiii” – powtórz 10 razy
 5. Przełykanie śliny. Ale nie byle jakie przełykanie śliny. Unieś głowę do góry. Przyciśnij język do podniebienia, daleko w tyle. Tak jakbyś chciała go połknąć. I spróbuj przełykać ślinę. Wykonaj ćwiczenie 10 razy.
 6. Ruchy okrężne żuchwy. Wysuń żuchwę do przodu. Wykonuj ruchy okrężne 10 razy jedną stronę i 10 x w drugą stronę.
 7. Wysuń język na maxa w dół. I schowaj. Wykonaj ćwiczenie 10 razy.
 8. Ćwiczenie w pozycji leżącej. Połóż się na łóżku w taki sposób, aby głowa i szyja luźno zwisały poza jej krawędzią. Wykonujemy głębokie wdechy i wydechy. Następnie powoli unosimy głowę do góry, a następnie powoli ją opuszczamy. Ćwiczenie wykonujemy 5 razy.
 9. I na koniec, ćwiczenie, który doskonale poprawia ukrwienie skóry szyi. Szczypanie lub tez uciskanie. Mocno ściskamy skórę szyi, przytrzymujemy chwilę i przenosimy się w górę. Następnie przenosimy się na boki i na skraj szyi.

Powodzenia!

Video z ćwiczeniami tutaj: