NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Czy warto stosować maseczki na twarz?

maseczka_na_twarz_vizagojoga

Powiedzmy to głośno – potrzebujemy dla siebie czasu, zdecydowanie. Na szczęście z roku na rok jesteśmy bardziej świadomi tego, jak parę chwil dla siebie działa na nasze ciało, twarz oraz umysł.

Dziś do szczęścia nie jest potrzebna kosmetyczka, dziś do szczęścia wystarczy…drogeria 🙂 To tu właśnie między innymi zakupimy produkt, o którym zaraz na dłużej – maseczka do twarzy.

Czym jest i jak działa maseczka do twarzy?

Codzienna pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna. Maska na twarz powinna dołączyć do tej szanowanej grupy kosmetyków, których używamy częściej. Zaletą stosowania maseczek do twarzy jest niemal natychmiastowy efekt – zależne od rodzaju, mogą odświeżyć ją, rozświetlić i nawilżyć w mgnieniu oka…no dobra, w ciągu 10 minut 😉 Te maski, które przeznaczone są do bardziej problematycznej cery, potrzebują wsparcia – tzn konsekwencji i regularności w stosowaniu.

Maska do twarzy działa bardzo cwanie. Z uwagi na brak możliwości parowania skóry pod warstwą produktu, wydziela się ciepło, co wspiera wchłanianie składników odżywczych. To jest powód dlaczego krem przegrywa z maską w kategorii „natychmiastowe widoczne efekty”.

Pewne jest jedno – nie tylko w Wenecji podczas balu warto nałożyć maskę, w łazience przy ulubionym zapachu świecy też będzie miło 😉

Jak stosować maseczkę do twarzy?

Najpierw zadajmy sobie pytanie – kiedy nakładać maseczkę na twarz? Odpowiedź brzmi: wieczorem. Wtedy nasze myśli są już na dobrej drodze do relaksu. Dodatkowo – rozluźniona przed snem skóra wchłania więcej składników aktywnych, jednak możemy być bardziej cwani od naszej skóry! 😉

Jeśli chcemy, aby maska na twarz zadziałała, to warto ją nałożyć na oczyszczoną skórę – pozbędziemy się w ten sposób niepożądanych barier w procesie wchłaniania składników. Po co im przeszkadzać?

Każdy produkt powinien być stosowany według potrzeb. Maseczki kosmetyczne to duży wybór w odniesieniu do potrzeb naszej skóry. To jak często stosować maski na twarz zależne jest od tego jak bardzo mamy wymagającą cerę. Fani masek dzielą się na tych, którzy stosują je regularnie dwa-trzy razy w tygodniu oraz tych, którzy stosują je tylko na wielkie okazje – z uwagi na większe prawdopodobieństwo uzyskania efektu „wow”.  Podobno te dwie teorie są prawidłowe. Pamiętajmy, że my najlepiej znamy swoją cerę. Możliwe, że właśnie Twojej twarzy wystarczy zamaskowanie się raz na jakiś czas przed wielkim wyjściem, a dla koleżanki Eli jednorazowy romans z maską to za mało 🙂

Jakie wyróżniamy rodzaje maseczek?

Maseczka do twarzy podlega podziałom, ale takim kontrolowanym, spokojnie 🙂

Przede wszystkim możemy tu wspomnieć o maskach kosmetycznych z drogerii jaki i o drugim typie: domowe maseczki na twarz. Jak zrobić maseczkę na twarz z naturalnych składników dostępnych w domu? Przede wszystkim jak zwykle – musimy kierować się rodzajem cery. Po drugie – zanim zaczniemy mieszać w miskach, powinniśmy wzbogacić się o wiedzę na temat właściwości poszczególnych składników. I tak na prowadzenie wysuwają się:

Domowa maseczka nawilżająca – powinna zawierać awokado lub banan.

Domowa maseczka oczyszczająca – to kwestia roztrzepania żółtka.        

Jeśli natomiast chodzi nam po głowie pozbycie się zmarszczek – żelatyna wymieszana z wodą to idealna maseczka liftingująca domowej roboty.

Domowe maseczki to dobra alternatywa dla masek kosmetycznych przygotowanych przez profesjonalistów w laboratoriach. Nie mogą jednak zastąpić ich w 100%, a stanowić uzupełnienie w codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Za to na półkach z maseczkami kosmetycznymi mamy jeszcze większe pole do manewru. Od tych reprezentujących ciemną (a nawet czarną) stronę – maseczki węglowe (oczyszczające) przez maseczki kolagenowe aż po te na zmęczoną twarz. Mamy szeroki wachlarz możliwości, sugerujmy się jak zwykle tymi samymi wytycznymi: rodzajem cery, jej kondycją i potrzebami na konkretny czas w roku.

Maseczki do twarzy – nie tylko dla twarzy

O zaletach stosowania maseczek na twarzy mogłabym rozpisywać się długo. Jednak przychodzi mi do głowy jedna złota myśl – badania potwierdziły, że najbardziej pożądany efekt po nałożeniu maseczki uzyskamy, kiedy nałożymy ją w towarzystwie przyjaciółki…z dobrą muzyką w tle i równie pożądanymi plotkami do przedyskutowania 🙂 Enjoy! 🙂