NOWOŚĆ! KURS MASAŻU KOBIDO

Blada Cera – Jak o Nią Dbać?

Blada cera - jak o nią dbać

Czy lubisz na siebie patrzeć po wakacjach na południu Europy? Zapewne tak. Oprócz wypoczętej twarzy, bez grama pudru, ciężko nie wierzyć w teorie o zbawiennym wpływie urlopu na ciało. Do tego dojdzie nieziemska opalenizna i można zdobywać świat…no właśnie – czy aby tylko osoby o śniadej cerze mogę ten świat zdobyć? A co z tymi o jasnej karnacji? Blada cera nie zawsze oznacza niewykorzystany urlop wakacyjny, o czym poniżej. 🙂

Przyczyny bladej cery

Kiedyś blada skóra twarzy oznaczała powodzenie w życiu i zamożność. Arystokraci nie byli opaleni, to by oznaczało, że pracują fizycznie. Blada cera była mile widziana, stąd wymyślano różne sposoby na uzyskanie takiego, a nie innego odcienia.

Biorąc pod lupę przyczyny bladej cery musimy wziąć koniecznie pod uwagę dwa kierunki:

  1. Naturalny parametr: czyli fizjologiczny odcień skóry twarzy. Ten wyznacznik słowiańskiej urody jest popularny przede wszystkim w rejonach półkuli północnej. Jeśli nasi rodzice i dziadkowie mieli podobny odcień skóry, jest to całkiem wytłumaczalne. Jeśli jednak odcień cery zmienił się na przestrzeni ostatnich lat – należy się temu przyjrzeć (patrz punkt
  2. Problemy ze zdrowiem: w razie wątpliwości co do koloru skóry twarzy, powinniśmy wykonać kontrolne badania. Profilaktyczne podejście pozwoli wyeliminować wszelkie schorzenia i choroby, które mogą wpłynąć na odcień naszej cery. Jakie choroby zdradza blada cera? Niedokrwistość, stany zapalne, zakażenie grzybiczne, infekcje bakteryjne i wirusowe, choroby nerek i tarczycy aż po choroby nowotworowe. Lista jest długa, zaleca się zatem obserwację własnej skóry twarzy.

Jak pielęgnować bladą cerę?

Badania wykonane, wszystko jest w porządku zatem mamy pewność, że jasna karnacja to nasz naturalny must have i przyjmujemy ją z otwartymi ramionami. Jak zatem pielęgnować bladą cerę, aby wyglądać pięknie i młodo?

Przede wszystkim należy pamiętać, że blada cera jest dość wymagająca. Widać na niej wszystkie niedoskonałości, zatem regularność paru czynności jest bardzo istotna. Jakie to czynności? Mowa tu dokładnie o trzech:

  1. Oczyszczanie
  2. Nawilżanie
  3. Ochrona

Powyższe działania pozwolą zabezpieczyć skórę przed szybkim starzeniem się jak i niechlujnym wyglądem zmęczonej i zaniedbanej twarzy. 

Tak jak wszystkie trzy pielęgnacyjne punkty są istotne, tak na ostatni z nich kładzie się duży nacisk. Bardzo ważne dla jasnej karnacji jest zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym. Właściciele bladej cery powinni zawsze pamiętać o nałożeniu kremu z filtrem przed wyjściem z domu, nawet zimą.

Jaki jest najlepszy makijaż do bladej cery?

Nie samą pielęgnacją człowiek żyje. Osoby z jasną karnacją również się malują 🙂 Wspominam tutaj o tym nie bez przyczyny, nie będę jednak zdradzać trików na makijaż glow i smokey eye:) Pragnę jedynie wspomnieć o bardzo wymagającej skórze, która często traktowana jest przez kosmetyki bardzo źle. Do bladej cery należy się szczególne podejście z uwagi na fakt, że bywa bardzo wrażliwa. Zanim użyjemy kosmetyków do makijażu na całej twarzy, warto zrobić test na małej powierzchni i obserwować czy nic się nie wydarzy. Taki trik godny najdłuższych wybiegów mody 🙂

Blada cera to przywilej. Traktowana należycie sprawia wrażenie wiecznie młodej i świeżej. Choć jest wymagająca i delikatna, jej właściciele mogą być dumni. Blada cera stanowi nowy wymiar dostatku i dobrobytu, bez konieczności wyjazdu na Seszele. 😉