NOWOŚĆ! ZOSTAŃ INSTRUKTOREM JOGI TWARZY – kurs online

Prawidłowe oczyszczanie twarzy

prawidlowe_oczyszczanie_twarzy

Przez cały dzień nie tylko mamy dużo na głowie, mamy też dużo na twarzy. Niezależnie od miejsca pobytu: w biurze czy na świeżym powietrzu, skóra twarzy toczy bój z zanieczyszczeniami i bakteriami, które potrafią zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie. Co w takim razie robimy, aby zrekompensować skórze cały dzień w smogu i w stresie? Nie musisz odpowiadać teraz na to pytanie, poczekajmy długość tego tekstu 🙂

 Jak często myć twarz?

Są dwie szkoły specjalizujące się w pielęgnacji twarzy. Jedna mówi głośno o myciu twarzy dwa razy dziennie: rano i wieczorem, druga zaś tylko o jednym razie. I tu wytłumaczyć należy do której szkoły możemy pójść? Bardzo istotnym argumentem jest rodzaj cery. Otóż osoby o tłustej i mieszanej cerze – powinny myć twarz dwa razy dziennie, osoby o suchej cerze – tylko wieczorem przed pójściem spać. Ta zależność jest o tyle istotna, że wpływa na wygląd i kondycję skóry na długie lata. Badania potwierdzają, że skóra kobiet kładących się spać w pełnym makijażu jest bardziej podatna na procesy starzenia się naskórka. Pewnie teraz przypomniały się Wam imprezy do rana, prawda..? Słusznie. 🙂 Ok, nie skupiajmy się na tym, ważny jest moment zwrotny, w którym zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji.

Zapamiętajmy: oczyszczanie twarzy to drugi (jak nie pierwszy) punkt przy wieczornej pielęgnacji twarzy, zaraz po umyciu zębów 🙂 Kolejność dowolna, odhaczyć trzeba oba punkty.

Zasady prawidłowego oczyszczania twarzy

 Niestety nie wszystkie kobiety wiedzą jak oczyszczać twarz skutecznie. Często ten rytuał skracamy do długości reklamy pomiędzy odcinkami serialu. Ważne jest czym myjemy twarz oraz jakie kroki po sobie podejmujemy.

Poranek to czas kiedy ważne jest pobudzenie skóry poprzez mycie twarzy zimną wodą. Ma to na celu pobudzenie krążenia krwi, co w rezultacie odpłaci się gotowością do przyjęcia cennych składników w kosmetykach. Zależnie od rodzaju cery mamy do wyboru płyny micelarne lub lekkie pianki do twarzy,

Wieczór natomiast to szczera spowiedź z tego co zafundowałyśmy naszej cerze przez ostatnie 12 godzin. Do akcji wchodzą cięższe działa w postaci płynów do demakijażu oraz peelingów. Pamiętajcie jednak, że nie każdy produkt nadaje się do wszystkich partii twarzy – należy dobierać je zgodnie z zaleceniem.

Tak naprawdę sposobów na to jak oczyścić skórę twarzy jest wiele, nie starajmy się jednak porównywać do siebie, bo na każdą z nas działa co innego. Nie ma identycznego sposobu…nie – przepraszam, jest – trzeba to robić codziennie. 🙂

 Czym myć twarz?

Na powyższe pytanie odpowiedź nasuwa się prosta. W sumie to zbyt prosta. Pewnie każdy przedszkolak powie, że to woda zmyje wszystko, nawet plamy po jeżynach. Ok, jeżyny tak, ale czy pozostałości zanieczyszczeń na skórze albo sebum? Mycie twarzy bez wody nie jest dla osób, które nie tolerują uczucia ściągnięcia skóry twarzy po jej umyciu. Pamiętajmy też, że zbawienna dla naszego organizmu woda ma swoje drugie oblicze. Najczęściej używana do mycia twarzy woda z kranu jest twarda, a to może zaszkodzić naszej skórze bardziej niż plamy od jeżyn…

Naturalne mycie twarzy wodą przeważnie powinno być wspomagane dodatkowymi kosmetykami. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które odczuwają dyskomfort po osuszeniu skóry ręcznikiem po użyciu samej wody. Niestety – paradoksalnie – woda wysusza skórę, a użycie odpowiednich dla naszej cery kosmetyków pozwoli jej wrócić do swojej normy.

Spokojnie, rybka zawsze spełnia trzy życzenia. Bardzo proszę – oczyszczanie twarzy olejami. Jest to odpowiedź na pytanie „czym myć twarz zamiast wody”? Intrygujące, aczkolwiek coraz częściej spotykane. Potwierdzamy tu bowiem teorię „lubienia się podobnych” czyli tłuszcze rozpuszczają się najlepiej w tłuszczach, czyli sebum. A niby przeciwieństwa się przyciągają 🙂 Po wykonaniu masażu twarzy olejem należy delikatnie przyłożyć nawilżoną ciepłą wodą ściereczkę i gotowe. Proste? Naturalnie!

Błędy w oczyszczaniu twarzy

 Każdy popełnia błędy. Powiedzmy o nich głośno.

Nasza skóra jest cierpliwa, ale do czasu. Ile można znieść tarcie ręcznikiem? Zaczerwienienia na twarzy to wyraz buntu na takie działania.

Kolejna kwestia to temperatura. Woda do twarzy powinna być letnia albo chłodna. Wiele więcej zdziałamy gdy potraktujemy skórę delikatnie.

Pamiętajmy, że dobrze dobrany rodzaj pielęgnacji oraz odpowiednie dla naszej cery kosmetyki utrzymają skórę twarzy w dobrej kondycji. Przyznajcie się – nie jest to miłe gdy pani w sklepie znów zapyta nas o dowód osobisty..? 🙂