joga_twarzy_w_pracy

Na całe szczęście, Drogie Panie – era wymówek się skończyła. Żyjemy w takim świecie, gdzie z wielu stron doradzają nam motywatorzy – czy to w fitness, zdrowe odżywianie czy  ogólnego  doradztwa ze stron wielu motywatorek w różnych dziedzinach życia – fitness, odżywianie…itd. Ja jestem za! To wszystko jest zgodne z moimi zasadami i sprowadza się do wspólnego mianownika: zwracamy uwagę na siebie, poświęcając sobie więcej czasu i działając na korzyść swojemu ciału. Wchodzę w to! Gdzie podpisać? 🙂

Wpływ stresu na samopoczucie i wygląd twarzy

Drabina ma wiele szczebli. Pokonanie każdego z nich na ścieżce kariery wymaga niejednego wyrzeczenia. Kobieta, jako jednostka silna (nie silniejsza, Drodzy Panowie 🙂 ) boryka się często z problemem: jak pogodzić dom z pracą i sprostać oczekiwaniom szefa? Jeśli na samą myśl czujecie stres, to chyba zaryzykuję stwierdzeniem, że jest to normalne, co więcej – powiem głośno: tak, stres towarzyszy nam w pracy. To jest niewidzialny kumpel, który wychodzi z nami z domu jak kawa w kubku na wynos. Z tym, że bez cukru…ale nadal potrafi podnieść nam ciśnienie.

Jeśli już godzimy się na towarzystwo stresu przez osiem godzin dziennie (nie licząc stresu na drugim etacie – czyt. dom i dzieci) to musimy pochylić się nad konsekwencjami idącymi z tego tytułu. Otóż nerwowe momenty w pracy wywołują odruchowe zaciskanie zębów oraz bruksizm (zgrzytanie zębami). Prowadzi to do urazów stawu skroniowo-żuchwowego, zdzierania szkliwa oraz obniżania zgryzu. Dalsze etapy działania negatywnego na nasz wygląd są namacalne – pogłębiają się zmarszczki, a nawet powstają nowe. Wiem, wyraz „zmarszczka” działa na nas jak płachta na byka, zatem trzeba tego byka wziąć za rogi. Cóż, zakładam swoją czerwoną pelerynę i spieszę z pomocą.

 Joga twarzy dla kobiet w firmie 

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że moje założenia są jasne: joga twarzy może być wykonana wszędzie tam, gdzie czujemy swobodę minimalnego ruchu. Zrozumiem, że możecie czuć się niekomfortowo stojąc w kolejce po ser gouda albo gdy pani w kiosku pyta o drobne… Jednak firma, w której pracujecie jest miejscem, gdzie nawet wskazane jest ćwiczyć, a zwłaszcza kiedy dominuje praca siedząca.

Joga twarzy w pracy, wykonywana podczas przerwy na kawę to dobry moment na walkę z upływem czasu. Wykonanie prostych ćwiczeń w przerwie w pracy sprawi, że poczujecie się zrelaksowane, rozluźnione, a twarz podziękuje pięknym kolorytem cery.

Regularne ćwiczenia w pracy to przede wszystkim oszczędność czasu – Ty pracujesz, twarz pracuje a zmarszczki się boją 🙂 Piękny i sprawiedliwy układ.

Teambuilding, rzecz jasna

Możecie mi po cichu przyznać rację lub nie, ale wspólny cel zbliża. Zwłaszcza my – kobiety – lubimy wzajemnie się obserwować i lubimy wiedzieć, że ktoś obok również widzi w sobie jakieś niedoskonałości. Takie już jesteśmy –  życzliwe 🙂 W momencie kiedy podczas ćwiczeń  Kasia przy biurku obok wypycha policzki powietrzem i wygląda to komicznie to nie dość, że same czujemy ulgę to nasza kondycja psychofizyczna jest nad wyraz poprawna. Śmiejmy się i ćwiczmy, to lepsze niż dwa kremy na zmarszczki z Rossmanna. 🙂

Facebook
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *